Naujienos > Vasaris

"Šiandien esame laisvi. Džiaukimės laisve, branginkime ją ir tvirtinkime kasdieniais savo darbais, kaip tai darė Nepriklausomybės Akto signatarai"
         Vasario 13 dieną Rastinėnų pagrindinio ugdymo skyriuje vyko minėjimas, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai.
         Lietuvių kalbos mokytoja Božena Kilnienė parengė stendą, skirtą Vasario 16-osios šventei, kuriame ant Lietuvos trispalvės mirgėjo ne tik Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarų nuotraukos, jų biografijos, trumpa Lietuvos istorija (1918-1940), bet ir mokinių kūryba – jų mintys ir žodžiai apie Tėvynę.
         Iškilmingą dieną visi mokiniai iš lietuvių kalbos mokytojos gavo širdeles su Lietuvos trispalve, kurias segėjo visą dieną, taip parodydami savo pagarbą Lietuvos valstybei.
         Iškilmingą dieną sugiedojus Lietuvos himną, mokiniai dalyvavo viktorinoje "Tau ačiū, Tėvyne, už kalbą", kurią parengė lietuvių kalbos mokytoja Božena Kilnienė. Mokiniai sprendė įvairias užduotis, kurios pagilino jų žinias apie Tėvynę ir lietuvių kalbą.
         Visi dalyvavę buvo mokytojos apdovanoti saldumynais ir gražiais diplomais, kurie primins jiems šią Lietuvai reikšmingą dieną.

Vasario 24-28 dienomis Rastinėnų skyriuje vyko akcija „Savaitė be patyčių“, kurią organizavo mokytojos –Božena Kilnienė. ir Liucija Stefanovič. Akcijos metu buvo skatinama tolerancija, draugiškumas bei pagarba vienas kitam. Visą savaitę buvo kalbama apie patyčias bei būdus, kaip jų išvengti.
         Savaitė prasidėjo mokinių kūryba. Lenkų kalbos mokytoja Liucija Stefanovič pateikė mokiniams įdomių idėjų ir minčių apie patyčių prevenciją. Mokiniai, vadovaujami mokytojos nupiešė spalvingus plakatus, kuriuose matomas ne tik požiūris į patyčias, bet ir mokinių jausmai, jų atsakomybė.
         Lietuvių kalbos mokytoja Božena Kilnienė parengė mokiniams anketas, kurios padėtų išsiaiškinti mokinių požiūrį į patyčias tarp bendraamžių bei jų galimus sprendimo būdus. Mokytoja Liucija Stefanovič išnagrinėjusi anketas padarė tokias išvadas:
         Mokiniai mokykloje jaučiasi saugūs, tačiau su patyčiomis jie susiduria. Dažniausiai tai yra pravardžiavimai ir skaudūs palyginimai bei žodiniai įžeidimai. Į klausimą, ką jie daro būdami smurto liudininkais, dauguma atsakė, kad įsijungia į konfliktą arba nekreipia dėmesio. Anot mokinių, patyčių ir smurto priežastimi yra visuomenės poveikis, o veiksmingiausias būdas sustabdyti patyčias yra policija.
         Ketvirtadienį mokytoja Božena Kilnienė parodė mokianiams kelis filmus apie patyčias ne tik prieš mokinius, bet ir prieš mokytojus. Mokiniai analizavo, diskutavo ir pateikė savo nuomones bei požiūrį į matytas situacijas.
         Mokytoja Božena Kilnienė paruošė įvairių psichologinių žaidimų, kurių metu vaikai ne tik išmoko tvardyti savo jausmus, bet ir surasti ramių, draugiškų bei mandagių konflikto sprendimo būdų. Inscenizacijų bei teatro žaidimų metu mokiniai mokėsi būti tiek patyčių aukos, tiek gynėjo, tiek mokytojo ar tėvų vaidmenyje. Vaikai mokėsi atpažinti patyčias, jas analizuoti ir pateikti patarimų, kaip joms užkirsti kelią. Mokiniai vaidino, diskutavo, žaidė ir parodė, kad visgi svarbiausias dalykas jiems yra draugystė ir gėris.