Naujienos > Vasaris

Šiemet Nepriklausomybės dienos švęsti kartu į Rastinėnų skyrių atvyko Sudervės pagrindinės mokyklos 5–6 klasių mokiniai, lydimi lietuvių k. mokytojų – Gerbiamos Ponios Vitalijos Burzdžiuvienės ir Gerbiamos Ponios Kristinos Sinkevič. „Kalbu tave kaip maldą,/ kaip giesmę rytmetinę. Geriu tave kaip sulą,/ Kaip viltį pirmutinę.“ Tokiu kreipimusi į mūsų išvaduotą iš nelaisvės pančių Tėvynę pradėjo renginį 6 klasės mokinė Mažena Markovska. Lietuviškas žodis Tėvynei skambėjo ir poeto-dainiaus Jono Mačiulio-Maironio bei prieš metus anapilin išėjusio poeto, dramaturgo, vertėjo, visuomenės veikėjo Justino Marcinkevičiaus eilėmis. Mūsų svečiai, Sudervės 5 klasės mokiniai, atvežė eilėraščių puokštę, kurios skambesį išgirdo kiekvienas, atėjęs į renginį.
    Po poezijos dalies sekė galvas pasukti verčianti dalis – viktorina. Vaikai turėjo užduotį iš anksto paruošti patarlių apie tėvynę, namus ir draugystę bei mįslių apie gamtą. Mokiniai puikiai susidorojo su užduotimi. Be to, per tam tikrą laiką dalyviai turėjo sukurti dar daugiau naujų žodžių iš duoto žodžių junginio. Ši užduotis pasirodė visiems irgi lengvai įveikiama. Renginiui baigiantis dalyviai gavo padėkos raštus už puikų pasirodymą, pasivaišino saldumynais ir iškeliavo minėti iškilmingos dienos namuose.