Naujienos > Kovas

Nuo vasario 28 d. iki kovo 4 d. mokykloje vyko tradicinė Kaziuko mugė – šurmulinga šventė, skatinanti išradingai padirbėti bei džiugiai pabendrauti.
         Mokiniai ilgai ruošėsi šiai mugei, buvo gausu ne tik tradicinių patiekalų, verbų, gėlių, papuošalų ar suvenyrų, bet ir modernių bei unikalių gaminių. Pardavėjai–mokiniai kvietė visus pirkti. Tai buvo graži ir smagi mugė.

Kovo 7 dieną 9 klasės mokinys Dariuš Markovski dalyvavo rajoninėje technologijų olimpiadoje „Etninio tapatumo išraiška šiuolaikinėje visuomenėje“, kuri vyko Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje. Mokinys gavo padėkos raštą.

Šiemet kovo 8-ąją šventėme ne tik Tarptautinę moters dieną, bet ir Užgavėnes.
Šią dieną mokykloje kiekvieną mergaitė ir moteris gavo ne vieną nuoširdų sveikinimą ar nuostabią pavasarinę gėlę nuo vyriškos lyties atstovų. Taip pat visą dieną mokykloje kvepėjo blynai – tradicinis užgavėnių patiekalas. Tikima, kad jei per užgavėnes gerai ir sočiai valgysi, būsi sotus ir stiprus visus metus.

Kovo 22 d. mokyklos salė virto kinu – mokiniai mėgavosi filmo „S.O.S. Žemė“ (ang. Home) peržiūra. Tai nepakartojama išvyka į Australijos koralinių rifų gelmes, kelionė per pavojingus Amazonijos miškus, bekraštę Gobi dykumą ir Šanchajaus industrijos rajonus...
         Mokiniai su geografijos mokytoju Mariušu Lyskoit „keliavo“ per visus kontinentus, kad galėtų atkreipti dėmesį į kylančius pavojus mus supančiai gamtai: globalų atšilimą, mirštančius miškus, gyvūnų ir augalų rūšių nykimą, natūralių išteklių mažėjimą.
Kelias savaites mokiniai per geografijos pamokas kalbėjosi apie aplinkos užterštumą, kad geriau suvoktų esančio pavojaus svarbumą. Per dailės pamokas vaikai taip pat svarstė, kokiu būdu galima ištiesti pagalbos ranką mūsų Planetai.

Kovo 21-25 d. mūsų mokykloje buvo paskelbta savaitė be patyčių. Vaikai kalbėjosi su auklėtojais apie opią Lietuvos mokyklų problemą – patyčias, žiūrėjo prevencinius filmukus. Jie suprato, kad reikia gerbti klasės ir mokyklos draugus bei mokytojus, negalima skriausti mažesniųjų ir silpnesniųjų. Dėl tos priežasties buvo paskelbtas konkursas „Mandagiausias mokinys“. Vyko balsavimas, kurio metu kiekvienas mokytojas bei mokinys galėjo pareikšti savo nuomonę, užrašydamas lapelyje mandagiausio mokinio vardą. Visi su nekantrumu laukė maloniausios konkurso dalies – apdovanojimo. Šia proga skyriaus vedėja Ponia Alina Dzisevič paruošė dosnias dovanas – dėliones, žaislus, knygutes ir saldainius. Daugiausia balsų surinko 2 klasės mokinys Andžej Autuch, 5 klasės mokinė Mažena Markovska ir 6 klasės mokinė Sabina Mikelevič. Mandagiausi mokiniai džiaugėsi dovanomis, o kiti suprato turintys pasistengti gražiai elgtis.

Kovo 30 d. mokyklos choras (vadovė – muzikos mokytoja Ivona Bujnovska) dalyvavo Rajoniniame meno festivalyje, kuris vyko Avižienių vidurinėje mokykloje. Mūsų mokykla gavo diplomą už dalyvavimą.